9 maja 2018 roku do naszej siedziby na odwiedziny u strażaków przyszły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Smerfuś II w Rynarzewie. Wizyta przedszkolaków w straży była związana z niedawnym Międzynarodowym Dniem Strażaka, który przypada w dniu 4 maja.  Na milusińskich gości przed remizą czekali: druhna Sylwia Saskowska oraz druhowie Marek i Piotr Adamczewscy. Przedszkolaki na spotkanie ze strażakami przybyli ze swoimi nauczycielkami panią Małgosią i panią Natalią.  Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły we wszystkich zajęciach jakie na  spotkanie przygotowali Rynarzewscy druhowie. Wysłuchały historii straży w Rynarzewie, oglądały zabytkowy sprzęt pożarniczy, którym dawniej gaszono pożary oraz zapoznały się z żywotem patrona strażaków św. Florianem, którego imieniny obchodzone są corocznie 4 maja. Podczas wizyty w naszej remizie przedszkolaki wykonały prace plastyczne przedstawiające ich ulubieńca z wieczornych bajek – strażaka Sama, a chłopcy namalowali samochody bojowe strażaków pędzące na sygnałach do pożaru. Na placu przed remizą nasi goście zapoznali się ze sprzętem, który znajduje się na wyposażeniu naszej jednostki. Z zaciekawieniem oglądali samochody strażackie, ubierali sprzęt, w którym strażacy uczestniczą w akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz uczestniczyli w pokazach ratownictwa medycznego i jak to w straży bywa w laniu wody z szybkiego natarcia.  Dużym zainteresowaniem małych gości cieszyły się pokazy sprzętu medycznego i transportu osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. Na zakończenie wizyty, która odbywała się w bardzo upalnych temperaturach, przedszkolacy otrzymali troszkę wody, która poleciała z wozu bojowego i zmieniła temperaturę otoczenia. Pytań i odpowiedzi o pracy i działalności strażaków nie było końca.

W podziękowaniu za gościnę w naszych skromnych progach zostaliśmy wyróżnieni przez przedszkolaków medalami „Super Bohaterów” oraz otrzymaliśmy okolicznościowe podziękowanie za przygotowanie wizyty przedszkolaków w naszej jednostce. Po wykonaniu wspólnej grupowej fotografii uśmiechnięte przedszkolaki wróciły do swojego przedszkola na obiadek i poobiednią drzemkę. Do zobaczenia za rok.   


 

OSP Rynarzewo, ul. Strażacka 1
89-200 Rynarzewo

 

W przypadku zagrożenia, dzwonić pod numery 998 lub 112

Copyright © 2009-2020 Wszelkie prawa zastrzezone.